Profi skleníky vyrábíme z lehké hliníkové konstrukce. Tuto konstrukci není potřeba ošetřovat nátěry, z toho tedy plyne dlouhá životnost a minimální náročnost na péči. Předností je rychlá výstavba a variabilita skleníků. Nabízíme možnost vizualizace před realizací a zakreslení do skutečného pohledu.
Výrobou skleníků – ať už profesionálních stavebnicových kompletů, nebo konstrukcí na zakázku a „na klíč“ – se zabýváme již více než 20 let. Za takto dlouhou dobu jsme (i díky praxi a zpětným reakcím zákazníků) odstranili drobné konstrukční nedostatky a chyby našich výrobků a skleníky tak v současnosti mohou sloužit k plné spokojenosti tisíců zákazníků nejen u nás, ale i na Slovensku a v jiných zemích…
Nosné konstrukce našich skleníků jsou vyráběny vždy a jedině z hliníkových profilů (zpravidla jde o jekl o rozměru 60 × 40 mm a o tloušťce stěny 2 mm, v případě atypických zakázek či větších objektů na klíč pak samozřejmě o profily odpovídající nosnosti a rozměrů). Hliník je z hlediska životnosti naprosto jedinečný. Jakýkoliv jiný materiál v relativně agresivním skleníkovém prostředí, kde je vlhko, prudké výkyvy a rychlé střídání teplot, poměrně rychle podléhá korozi.
Hliníkové konstrukce našich skleníků jsou opláštěny už všeobecně známým a osvědčeným dutinkovým polykarbonátem různé tloušťky a vnitřní stavby. Tloušťka a vnitřní stavba polykarbonátu přímo souvisí s jeho tepelně izolačními vlastnostmi, čím silnější a více vrstvený je tento materiál, tím lépe izoluje. Je samozřejmé, že silnější a lépe izolující polykarbonát je zároveň dražší a tak při volbě jeho kvality musíme kromě stavu své peněženky zohlednit i svůj budoucí pěstitelský záměr – jinak budeme do skleníku investovat v případě, že jej chceme vytápět celoročně a jinak v případě, že bude používán pouze pro (před)jarní rychlení zeleniny a sezónní pěstování rajčat, paprik a okurek.
Pro ty, kteří chtějí skleníky vytápět celoročně na poměrně vysokou (tedy nejméně pokojovou) teplotu (jde např. o pěstitele orchidejí, bromélií či vybraných skupin teplomilných sukulentů nebo pokojových rostlin, popř. i o chovatele exotických druhů zvířat), se určitě vyplatí vyšší investice do opláštění skleníků a doporučit jim lze polykarbonát o minimální tloušťce 16–20 mm s vícevrstvou vnitřní strukturou. Jen takové vlastnosti polykarbonátu totiž zajistí naprosté bezpečí a tepelný komfort rostlin i při občasných zimních poklesech hluboko pod bod mrazu (a pěstitelům se zároveň postará i o nižší nákladovost vytápění). Také celoročním pěstitelům rostlin poněkud chladnomilnějších (jedná se o např. kaktusy, citrusy a další subtropické rostliny a dřeviny, kterým stačí v zimě pouze „nezmrznout“ nebo přebývat ve skleníkových prostorách temperovaných na teploty okolo 3–10 °C) lze doporučit vyšší počáteční investici v podobě pořízení silnějšího polykarbonátu. I zde samozřejmě platí, že zvýšená pořizovací cena se vrátí v podobě snížených nákladů na zimní vytápění. Krom tloušťky a vnitřní struktury použitého typu polykarbonátu lze pěstitelský záměr zohlednit i ve tvaru střechy budoucího skleníku (na základě konzultace zákazníka s odborným pracovníkem naší firmy). Pro sezónní uživatele skleníků postačí jednoduchý polykarbonát o tloušťce 4–10 mm.
Na přání dodáváme a montujeme okna a velké automatické otvírače oken, odkládací poličky, stohovatelné hliníkové stoly s odtokovým kanálkem a tyče u stropu, tzv. „rajčatovky“. Doporučujeme také spreje Nanoprotech.
Skleníky vyrábíme nejen pro soukromé osoby (amatérské zahrádkáře a pěstitele), ale i pro živnostníky, profesionální zahradnictví, školy, výzkumné ústavy a zoologické a botanické zahrady. Naše realizace lze shlédnout např. v Zahradnictví v Brně - Troubsku (skleník 8 × 24 m), na pozemcích České zemědělské univerzity v Praze, v Arboretu v Táboře, v zahradnictví Mendlovy univerzity v Brně, ve Valašském muzeu v přírodě Rožnov pod Radhoštěm a na mnoha dalších místech.